تحقیق جوشکاری

توضیح مختصر:

دانلود تحقیق در مورد جوشکاری، در قالب word و در 75 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق: تعریف جوشکاری: تاکنون تعاریف زیادی برای جوشکاری بیان شده است، ولی بطور کلی حذف فاصله و ایجاد جاذبه مولکولی یا کریستالی بین قطعات گوناگون را جوشکاری

عنوان کامل: تحقیق جوشکاری

دسته بندی: مهندسی » مهندسی متالورژی

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 75

حجم فایل:190 کیلوبایت

قیمت: 5700 تومان

دانلود تحقیق در مورد جوشکاری،

در قالب word و در 75 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن تحقیق:

تعریف جوشکاری:

تاکنون تعاریف زیادی برای جوشکاری بیان شده است، ولی بطور کلی حذف فاصله و ایجاد جاذبه مولکولی یا کریستالی بین قطعات گوناگون را جوشکاری گویند. برای تحقق این امر روششهای زیادی به ذهن می رسد که اکثرا عملی شده است و نتایج کارائی آنها در ارتباط با وسایل و تجهیزات مورد لزوم به لحاظ سادگی و پیچیدگی مورد مطالعه قرار گرفته است.

عملیات جوشکاری که امروزه در صنایع به کار گرفته می شوند، عبارت اند از:

1- جوشکاری فشاری 2- جوشکاری ذوبی

هر کدام تقسیم بندیهای گوناگون و گسترده ای دارد که تاکنون بیش از 85 روش در جوشکاری و برشکاری ابداع شده است و اجرا می شود. بعضی از روشها نیز منسوج شده، جای خود را به روشهای نوین جوشکاری داده اند.

جوشکاری فشاری:

تعریف: جوشکاری فشاری فرآیندی که در آن لبه های مورد اتصال، تحت فشار و با استفاده از حرارت یا بدون آن در هم ادغام می شوند و قطعات به هم اتصال می یابند.

جوشکاری آهنگری یا پتکه ای، جوشکاری مقاومتی، جوشکاری اصطکاکی، جوشکاری مافوق صوت (اولتراسونیک) و جوشکاری سرد از آن جمله اند.

جوشکاری آهنگری:

یکی از فرایند های قدیمی جوشکاری است و روش کار چنین است که قطعات مورد جوشکاری را در کوره ای تا مرحله خمیری شدن گرم می کنند. سپس آنها را از کوره خارج و اکسید ها را از سطح مورد اتصال پاک می کنند. آنگاه آنها را رویهم روی سندان قرار می دهند و ضربات پتک دستی یا برقی میکوبند تا دو قطعه در هم ادغام شوند و جوش بخورند.

جوشکاری مقاومتی:

جوشکاری مقاومتی یکی از روشهای جوشکاری فشاری است که در شاخه های مختلف صنعت خصوصاً در صنایعی که با ورقها و مفتول فلزی سر و کار دارند کاربرد فراوان دارد. در این روش سطوح اتصال با اعمال حرارت و فشار بهم جوش می خورند …

عبارات و جملات کلیدی

جوشکاری, جوشکاری آرگون, جوشکاری co2, جوشکاری زیر آب, تحقیق جوشکاری, مقاله جوشکاری, پروژه جوشکاری, پایان نامه جوشکاری, تحقیق در مورد جوشکاری, مقاله در مورد جوشکاری, پایان نامه با موضوع جوشکاری, دانلود تحقیق جوشکاری

خرید فایل

ارسال شده در