گزارش کارآموزی در نمایندگی پارس خودرو

توضیح مختصر:

دانلود گزارش کارآموزی در نمایندگی پارس خودرو، در قالب word و در 32 صفحه، قابل ویرایش. بخشی از متن گزارش کارآموزی: بررسی و تنظیم تایمینگ موتور (زمان جرقه): چگونگی علامت زدن پولی میل لنگ: اگر چنانچه موتور در حالتهای شتاب گیری و یا در

عنوان کامل: گزارش کارآموزی در نمایندگی پارس خودرو

دسته بندی: کارآموزی » مکانیک

فرمت فایل دانلودی: doc

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 32

حجم فایل:96 کیلوبایت

قیمت: 5000 تومان

دانلود گزارش کارآموزی در نمایندگی پارس خودرو،

در قالب word و در 32 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن گزارش کارآموزی:

بررسی و تنظیم تایمینگ موتور (زمان جرقه):

چگونگی علامت زدن پولی میل لنگ:

اگر چنانچه موتور در حالتهای شتاب گیری و یا در مواقعی که موتور زیر بار قرار می گیرد، افت قدرت یا سرعت آشکار می شود، بررسی زمان جرقه موتور امری ضروری می باشد و یا اینکه ممکن است سیستم سوخت رسانی در ارسال سوخت مناسب و کافی دارای نقایصی باشد و یا اینکه ممکن بنا به دلایل خاصی دلکو را از حالت فیت (اصلی) خود خارج شده باشد (به خاطر تکانهای شدید جاده و یا عوامل دیگر).

در هند بوک ما (hand book) یا کاتالوگ های خودرو، تایمینگ استاتیک (آوانس اولیه) (حالت کارکرد خلاصی موتور) توسط شرکتهای سازنده در نقطه مرگ بالا یا BTDC تنظیم شده است و مقدار آن نیز ذکر گردیده است.

تنظیم این نمونه پولی ها آسان می باشد، معمولاً مقداری بالاتر از نقطه مرگ بالا توسط یک خط لامت زده شده است. برای ارائه یک تنظیم صحیح، درجه های درج شده بر روی پولی میل لنگ باید به واحدهای طولی طبق فرمولی که ارائه شده است، تبدیل گردد. قطر پولی که می توانید آن را باید با خط کش اندازه گیری نماید به حالت 3:14 در طی 360 درجه تقسیم کنید. اعداد درج شده بر حسب درجه نمایانگر میزان آوانس می باشد.

فواصل بین درجه ها برحسب اینچ باید در نقطه مرگ بالا (کمی پایین تر از آن از لحاظ عملی) در جهت سانتیگراد علامت زده شود.

3- در پوش دلکو را برداشته و موتور را برگردانید تا جایی که سرچکش برق دلکو به طرف شمع شماره (ترمینال خروجی ) یک قرار بگیرد تا جایی که درست زمان شروع باز شدن پلاتین ها باشد.

2- به علامتهای (شاخصها) روی پولی میل لنگ که برای تایمینگ موتور است، توجه لازم را مبذول داشته باشید و با گچ یا هر چیز دیگر که خواندن آن راحت تر باشد مقدار آن را علامت بزنید. در موقعی که سازنده علامتهای مدرج را درج نکرده باشد (در حد فاصل نقطه مرگ بالا) خود صاحب خودرو باید علامتهای تایمینگ را محاسبه کند.

4- بررسی زمان دقیق نقطه ای که پلایتن ها باز می شوند (که این کار با چشم غیرمسلح مقدور نیست) می توانید از لامپ تست یا تست لامپ استفاده کرده و با اتصال سیم آن به ترمینال ولتاژ پایین دلکو و اتصال بدنه خودرو در موقعی که سرپیچ در حالت جرقه قرار گرفته است در موقعی که دولامپ روشن شد، لحظه دقیق باز شدن پلاتین ها می باشد.

چگونگی تنظیم آوانس اولیه و تنظیم کردن موقعیت قرار گیری دلکو:

مقدار آوانس اولیه معمولاً توسط سازندگان خودرو بر طبق اصلاحات نامی در روی پولی میل لنگ علامت زده می شود. برای اجرای این تنظیمات، ابتدا دهانه پلاتین و خودپلاتین را بررسی کرده و از تمیز و سالم جازده شدن آن اطمینان حاصل کنید. در روی بدنه موتور یک علامت با یک نشانه که معمولاً در هند بوک اتومبیل به آن اشاره شده است موجود می باشد. در چنین حالتی یا نشانه باید با بغل روی ولی در یک خط قرار گرفته باشد. وقتی این دو نشانه در یک خط با هم قرار گرفتند، در یک زمان مشترک دهانه پلاتین دلکو کاملاً باز بوده و سرچکش برق کاملاً به طرف وایر یا ترمینال شمع شماره یک می باشد در این حالت تایمینگ موتور درست است در پوش دلکو را برداشته وموتور را آن قدر بچرخانید تا سرچکش برق به طرف ترمینال وایر شمع شماره یک قرار بگیرد، در این حالت دهانه پلاتین شروع به باز شدن می کند در حال چرخاندن موتور برای بدست آوردن کوچکترین حالت ممکن برای حرکت موتور به ترتیب زیر عمل کنید …

عبارات و جملات کلیدی

گزارش کارآموزی در نمایندگی پارس خودرو, دانلود گزارش کارآموزی در نمایندگی پارس خودرو, گزارش کارآموزی در پارس خودرو, دانلود گزارش کارآموزی در پارس خودرو, گزارش کارآموزی در کارخانه پارس خودرو, دانلود گزارش کارآموزی در کارخانه پارس خودرو

خرید فایل

ارسال شده در