تحقیق آخر اتوبان اعتیاد بن بست است

توضیح مختصر:

معتادان در ایران در اتوبانی سیر می کنند که گر چه در میانه های آن دوربرگردانهایی برای بازگشت به زندگی سالم وجود دارد اما گویی آنان این مسیرهای بازگشت را نمی بینند و تخت گاز به سمت انتهای این اتوبان پیش می روند، اتوبانی دوبانده که انتهای آن چیزی جز بن بست مرگ نیست. اعتیاد ، در یک طرف اتوبان دوبان

عنوان کامل: تحقیق آخر اتوبان اعتیاد بن بست است

دسته بندی: علوم انسانی » علوم اجتماعی

فرمت فایل دانلودی: rar

فرمت فایل اصلی: doc

تعداد صفحات: 58

حجم فایل:44 کیلوبایت

قیمت: 10000 تومان

معتادان در ایران در اتوبانی سیر می کنند که گر چه در میانه های آن دوربرگردانهایی برای بازگشت به زندگی سالم وجود دارد اما گویی آنان این مسیرهای بازگشت را نمی بینند و تخت گاز به سمت انتهای این اتوبان پیش می روند، اتوبانی دوبانده که انتهای آن چیزی جز بن بست مرگ نیست.

اعتیاد

، در یک طرف اتوبان دوبانده اعتیاد در ایران انبوهی از معتادان وجود دارند که پشت سر هم صف کشیده اند، بوق می زنند، سبقت می گیرند و دانسته یا ندانسته با سرعت به سمت دیوار بلند انتهایی آن می تازند اما در طرف دیگر آن معتادان کمی هستند که گهگاه مسیر خود را عوض می کنند و برای بازگشت به زندگی سالم تغییر مسیر می دهند اما از این تعداد اندک نیز بسیاری دوباره به همان مسیر شلوغ قبلی بازمی گردند.

جمهوری اسلامی ایران اکنون در چهارراهی قرار گرفته است که به هزار دلیل و علت گرفتار خیل معتادان است، افرادی که به خاطر دسترسی آسان مواد مخدر، مواد توهم زا و محرک از دو نوع طبیعی و شیمیایی آن گرفتار اعتیاد می شوند و اگر گرفتار جنون یا ایدز نشوند کوتاه مدتی فرسوده می شوند یا طلاق می گیرند و در هر صورت مسیر زندگیشان دگرگون می شود.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد اکنون 220 میلیون نفر معتاد در جهان زندگی می کنند، معتادانی که نیازمند مصرف روزانه مواد اغوا کننده ای مانند تریاک، هروئین، کرک، کریستال، شیشه، گرس، حشیش، ماری جوانا، کوکائین، مرفین و هزاران نوع ماده روانگردان شیمیایی و صنعتی هستند و بسیاری از آنها شهامت و جسارت ترک این اعتیاد و نجات خود را ندارند.

160 میلیون نفر از این معتادان حشیش مصرف می کنند، حدود 14 میلیون نفر در جهان معتاد به کوکائین هستند، 9 تا 12 میلیون نفر آنها معتاد به تریاک و خانواده اُپیودها(opiud) هستند،50 میلیون نفر مصرف کننده انواع مواد روانگردان شیمیایی هستند که در هر سه نوع مواد محرک، مخدر و توهم زا وجود دارند و بقیه نیز به سایر مواد مخدر معتاد هستند.

در کشور ما به علت نزدیکی به کشور افغانستان به عنوان بزرگترین تولید کننده خشخاش و تریاک جهان، تریاک و سایر مشتقات حاصل از این ماده بیشترین مصرف را دارد به طوری که ایران بزرگترین مصرف کننده تریاک دنیاست و البته پس از ایران کشورهای روسیه، قزاقستان و چین بیشترین تعداد مصرف کنندگان مواد افیونی یا گروه مشتقات تریاک را دارند.

عبارات و جملات کلیدی

تحقیق علوم اجتماعی, دانلود تحقیق, کار تحقیقی علوم اجتماعی, آمار اعتیاد در ایران, اتوبان اعتیاد, بن بست اعتیاد, اتوبان اعتیاد

خرید فایل

ارسال شده در